قوانین و مقررات استفاده از «چه ماشینی»

تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

 • شرکت: منظور شرکت «آرتا رادین نفیس» با شماره ثبت 532619 و شناسه ملی 14007889119 در اداره کل ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری است که با نام تجاری «چه ماشینی» اقدام به ارائه خدمات می‌کند.

 • چه ماشینی: خدماتی است که توسط شرکت به منظور مشاوره تجربی و راهنمایی خرید و فروش خودرو ارائه می‌شود.

 • وب سایت یا اپلیکیشن: نرم افزار متعلق به شرکت است که با آدرس اینترنتی Chemashini.com تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران ثبت و ایجاد شده و به منظور تسهیل و استفاده از خدمات «چه ماشینی»، حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربر اعطا می‌گردد و ‌به عنوان یک سایت یا نرم افزار الکترونیکی، پایبند به تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است و با نقض‌کنندگان این قوانین در حدود اختیارات قانونی و مفاد مندرج در قوانین و مقررات خود، برخورد می‌کند.

 • مشاور تجربی خودرو: شخص حقیقی یا حقوقی است که دارای صلاحیت فنی و تجربه لازم در زمینه مشاوره، بررسی عیوب ظاهری و قابل مشاهده شاسی و بدنه خودرو، رنگ شدگی و تعویض قطعات اصلی بدنه، تشخیص معایب مشهود موتور و گیربکس، قیمت گذاری، تنظیم مبایعه نامه و سایر مسائل خرید یا فروش انواع خودروهای نو و کارکرده داخلی و خارجی بوده و در زمینه های ذکر شده توانایی ارائه مشاوره به صورت تجربی به کاربر را داشته باشد. مشاور تجربی خودرو از طرف شرکت به منظور ارائه مشاوره به کاربر چه ماشینی معرفی شده و در اینجا به اختصار «مشاور» نامیده می شود.

 • کاربر: شخصی حقیقی است که از طریق اینترنت به وب سایت یا اپلیکیشن «چه ماشینی» متصل و به منظور دریافت انواع خدمات اقدام به ثبت ‌نام یا ثبت درخواست کرده ‌است و از خدمات نرم افزاری آن یا خدمات مشاوره خودرو در محل بهره مند می‌شود.

 • حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات چه ماشینی در وب سایت یا اپلیکیشن چه ماشینی با استفاده از نام و نام خانوادگی، استان و شهر محل سکونت یا آدرس درخواست خدمات در محل و شماره تلفن همراه ایجاد کرده‌اند.

 • قرارداد: توافق نامه ای است رسمی که بصورت مکتوب مابین شرکت و کاربر با عنوان «قرارداد مشاوره تجربی خودرو» به منظور مشاوره در مورد انواع خودروهای داخلی و خارجی تنظیم شده و از طریق وب سایت یا اپلیکیشن شرکت با شماره منحصر به فرد که در وب سایت شرکت ثبت شده است، درخواست داده می شود که در اینجا به اختصار «قرارداد» نامیده می شود.

 • اعتبار: مبلغی است که کاربر در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات چه ماشینی دارد. این مبلغ به صورت پرداخت در محل، پرداخت از طریق سامانۀ بانکی یا کارت‌های عضو شبکۀ شتاب طبق شرایط و مقررات حاضر منظور و محاسبه خواهد شد.

 • قوانین و مقررات: تمام قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اعم از قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد در تمام موارد دسترسی و استفاده کاربر از تمام خدمات شرکت در قالب وب سایت یا اپلیکیشن چه ماشینی و در تمام قراردادهای فی مابین معتبر و لازم به اجرا است.

 

 حساب کاربری

 • کاربر با ثبت نام، ایجاد حساب کاربری و تکمیل فرم های سفارش خرید، سفارش فروش یا مشاوره در محل در وب سایت یا اپلیکیشن چه ماشینی و همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن می‌پذیرد که قوانین و مقررات جاری شرکت را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی، آن را پذیرفته‌ است. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربر از اپلیکیشن یا وب سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

 • برای استفاده از خدمات چه ماشینی لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در اپلیکیشن یا وب سایت ایجاد کند. کاربری که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشد، می‌تواند با نام، نام خانوادگی، استان و شهر محل سکونت و شماره تلفن همراه خود اقدام به ساختن حساب کاربری کند.

 • کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در اپلیکیشن یا وب سایت وارد کند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربر بوده و در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.

 • کاربر متعهد می‌گردد که تنها با شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در وب سایت یا اپلیکیشن چه ماشینی اقدام نماید. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب شماره تلفن همراه، به طور کامل مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به مسدود نمودن حساب کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

 • هر شخص با توجه به مدارک هویتی تنها می‌تواند یک حساب کاربری در اپلیکیشن یا وب سایت داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، شرکت مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.

 • مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری در وب سایت یا اپلیکیشن یا سایر خدمات مربوط به چه ماشینی انجام می‌شود به عهدۀ کاربر، بنا به مورد است. بنابراین مسئولیت سایر افرادی که غیر از کاربر با استفاده از حساب کاربری وی از خدمات چه ماشینی استفاده می‌نمایند، کاملاً متوجه خود کاربر می‌باشد.

 • کاربر حق ندارد به اشخاص دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص دیگری منتقل کند.

 • در هنگام ایجاد حساب کاربری یا استفاده از سایر خدمات نرم افزاری وب سایت یا اپلیکیشن چه ماشینی، از کاربر درخواست احراز هویت می شود. در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات منطبق بر واقع را در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به وی خودداری کند.

 • مسئولیت حفظ امنیت داده های دسترسی به حساب کاربری به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

 • ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص شرکت، از کاربر درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به وی خودداری کند.

 • با توجه به اینکه تمامی تراکنش‌های مالی از طریق سامانه‌های بانکی صورت می‌گیرد، چه ماشینی در فرآیند انتقال وجه و یا افزایش اعتبار از طریق کارت‌های بانکی هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات کارت بانکی کاربر ندارد.

 

حریم خصوصی

 • اطلاعاتی که توسط کاربر در اختیار شرکت قرار داده می‌شود اعم از داده هایی که به صورت مستقیم از سوی کاربر از طریق وب سایت چه ماشینی یا اپلیکیشن آن ثبت شده و یا به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات وب سایت یا اپلیکیشن در اختیار شرکت قرار داده می‌شوند شامل نام و نام خانوادگی، سفارش خرید خودرو، آگهی فروش و اطلاعات مالک خودرو، موقعیت مکانی مقصد، شماره تلفن همراه و پرسشنامه ها می باشند و جهت ارائه، نگهداری و بهبود کیفیت خدمات؛ و همچنین بررسی شکایات، ذخیره و استفاده خواهند شد.

 • تمامی اطلاعات کاربر به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده؛ به نحوی که هیچ شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی غیر ذیصلاح حق دسترسی به اطلاعات مذکور را نخواهد داشت.

 • تنها در صورتی که طبق درخواست و یا صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، اطلاعات کاربر اعم از اینکه به صورت مستقیم از سوی ایشان و یا به صورت خودکار جمع آوری و ضبط شده باشد مطالبه شود، شرکت موظف به ارایۀ اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور خواهد بود.

 • کاربر با قراردادن آگهی یا سفارش فروش خودرو و تلفن تماس خود، قبول می‌کند که این اطلاعات را در معرض دید عموم قرار داده و چه ماشینی را از تبعات و حواشی احتمالی ناشی از آن مبری می‌کند.

 • ارائه اطلاعات کاربری تنها از طریق وب سایت یا اپلیکیشن امکان پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربر و اصل محرمانگی، ارائه اطلاعات کاربری به کاربر یا اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست.

 

مسئولیت و اختیارات چه ماشینی

 • وب‌سایت چه ماشینی به طور کلی یا جزئی هیچ دخالتی در معامله احتمالی افرادی که از محتوای اطلاع‌رسانی آن استفاده کرده‌اند نداشته و هیچ نفعی در معامله احتمالی آنها نصیب این سایت نمی‌شود؛ در نتیجه مسئول انجام معاملات آنها یا نظارت بر اجرای آن نیست. بر این اساس، رعایت احتیاطات حقوقی، فنی و اقتصادی لازم در انجام معامله، به طور مستقیم برعهده‌ معامله‌کنندگان است و تبعات ناشی از آن، به هیچ وجه متوجه این سایت نخواهد بود. و چه ماشینی هیچ مکانیزمی در خصوص تأیید اصالت، وثوق و هویت واقعی طرفین ندارد و مبری از مسئولیت‌های احتمالی ناشی از آن است. خریدار و فروشنده باید به طور شخصی این موضوعات را احراز و رعایت کنند.

 • وب سایت چه ماشینی هیچ قصدی دال بر ایجاد آشفتگی، کنترل، جهت‌دهی، تشویش یا هر نوع دخالت جزئی یا کلی بر نرخ یا حجم معاملات بازار خودرو ندارد و خود را از مسئولیت‌های احتمالی ناشی از آن به طور کلی مبری می‌کند. بر این اساس، چنانچه هر یک از کاربران وب‌سایت، با ارائه قیمت‌های نامناسب و درج توضیحات نادرست یا هر نوع توسل به شیوه‌ها یا روش‌هایی که در چارچوب مصادیق فوق قرار می‌گیرد، سعی در نقض آن رسالت داشته باشند، کاربری آنها بنا به ارزیابی و تصمیم مدیران سایت، بدون هیچ‌گونه تذکر قبلی، به صورت موقت یا دائم مسدود می‌شود و در صورت لزوم مراتب جهت پیگرد قضایی به مراجع ذیصلاح اعلام خواهد شد.

 • چه ماشینی تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربر را انجام می دهد اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و ...) نخواهد داد.

 • جهت اطلاع بیشتر کاربر با نحوه و شرایط ارائه خدمات، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربر توسط شرکت در وب سایت یا اپلیکیشن چه ماشینی قرار داده شده است و کاربر می‌تواند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها به طور کامل با شرایط ذکر شده و خدمات چه ماشینی آشنا شود.

 • مسئولیت چه ماشینی فقط در فرضی است که کاربر از طریق وب سایت یا اپلیکیشن چه ماشینی درخواست خدمات ارسال کرده است. لذا اگر کاربر و مشاور خارج از وب سایت یا اپلیکیشن با یکدیگر بر انجام خدمات توافق نمایند، هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

 • شرکت متعهد می شود در راستای ارائه مشاوره تخصصی به کاربر در محل و تنظیم قرارداد، مشاور را از افراد خبره اهل فن که دارای صلاحیت و تجربه کافی می باشند انتخاب نماید.

 • لینک‌، آدرس الکترونیکی یا هرنوع تبلیغ مجازی سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی در محتوای این سایت، تنها جهت اطلاع‌رسانی است و چه ماشینی هیچ مسئولیتی در قبال محتوای آن لینک‌ها یا آدرس‌های الکترونیک یا تغییرات بعدی آنها نخواهد داشت.

 • هر نوع محتوا یا آگهی ثبت‌شده از سوی کاربر، توسط مدیران سایت بررسی و پس از تائید محتوا، نمایش داده می‌شود. بدیهی است چنانچه اطلاعات به‌صورت ناقص یا خلاف مقررات و ضوابط ارائه گردد، چه ماشینی بنابه ضوابط موجود، آنها را حتی‌الامکان اصلاح یا در نهایت حذف خواهد کرد.

 • چه ماشینی با توجه به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خود به طور مستمر تلاش می کند تا از دسترسی فنی غیرمجاز به دیتابیس های سایت و سوء‌استفاده احتمالی جلوگیری به‌عمل ‌آورد. اما این مطلب به معنای جلوگیری صد درصدی از سوء‌استفاده‌های احتمالی اشخاص از اطلاعاتی که به صورت عمومی منتشر می شوند، نیست و چه ماشینی مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

 • وب‌سایت اینترنتی به آدرس chemashini.com، متعلق به چه ماشینی است و سایر کانال‌ها و آدرس‌های مشابه، تنها از نام و برند چه ماشینی سوء‌استفاده می‌کنند.

 • برای ارسال پیامک از سوی چه ماشینی، تنها از شماره 10007271665271 استفاده می‌شود و هیچ شماره دیگری برای ارسال پیامک، متعلق و منتسب به این سایت نیست.

 • چه ماشینی در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش یا پشتیبانی ندارد و کلیه خدمات و تراکنش‏‌های مالی آن فقط از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. خواهشمند است در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به چه­ماشینی اطلاع دهید.

 • چنانچه کاربر، سفارش فروش، سفارش خرید یا کارشناسی در محل را با پرداخت اینترنتی ثبت کند، بعد از پرداخت، مبلغ به هیچ عنوان برگشت داده نخواهد شد و سایت چه ماشینی هیچ گونه مسئولیتی در قبال بازگشت وجه نخواهد داشت.

 • چنانچه کاربر به طور عمدی یا سهوی هرگونه آگهی یا سفارشی را حذف کند، سایت چه ماشینی هیچ گونه مسئولیتی در قبال بازگرداندن آگهی حذف‌شده نخواهد داشت.

 • چه ماشینی مختار است درخواست هر نوع خدماتی را بپذیرد یا رد کند.

 • کلیه قراردادها حداقل به مدت پنج سال شمسی از تاریخ انعقاد نزد شرکت بایگانی می شوند.

 

رسیدگی به شکایات

 • شرکت با تمام امکانات خود و فرآیند میانجیگری، تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربر، رفع اختلافات ایجاد شده در حین و پس از استفاده از خدمات چه ماشینی و ایجاد صلح و سازش فی مابین می‌کند.

 • چنانچه کاربر چه ماشینی در حین یا پس از استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شود، برابر شرایط حاضر می‌تواند شکایت خود را از طریق شرکت مطرح و شرکت پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلاف به عمل خواهد آورد.

 • چنانچه در خصوص موضوعی خاص، نسبت به محتوای اطلاعـات ارسالی، مفاد قرارداد مشاوره در محل يا عمليات انجام‌يافته اختلاف نظری باشد، اسناد دفاتر، گزارش‌ها و همچنين عمليات الكترونيكی ضبط‌شده در فايل‌ها و سرورهای كامپيوتری چه ماشینی، در مقابل طرف مقابل، سند و دليل معتبر خواهند بود و آگهی‌کننده حق هرگونه اعتراض را تحت هر عنوان، از خود سلب می‌کند.

 • شماره تلفن‌ پشتیبانی سایت 88949095-021 است و هیچ شماره دیگری غیر از آن، متعلق و منتسب به بخش رسیدگی به شکایات این سایت نیست.

 • کاربر می تواند از دو طریق ثبت گزارش اشکال آگهی در صفحات اختصاصی نمایش آگهی فروش خودرو در سایت و یا ارسال پیام خصوصی به پست الکترونیکی مربوط به شکایات مردمی به آدرس info@chemashini.com، شکایات، انتقادات و پیشنهادهای خود را نسبت به انتشار آگهی هایی که ضوابط فوق را رعایت نکرده اند یا به هر دلیل دیگری، با عنوان «شکایت/انتقاد/پیشنهاد» ثبت و اطلاع رسانی کند.

 • چه ماشینی متعهد است در حداکثر پانزده روز کاری شکایت وارده را بررسی و در صورت صحت، نسبت به اصلاح و اتخاذ رویه متناسب اقدام کند. در صورت لزوم نتیجه پیگیری انجام شده، به فرد شکایت کننده نیز اطلاع داده خواهد شد.

 

مسئولیت کاربر و استفاده از چه ماشینی

 • با استفاده از خدمات وب سایت چه ماشینی، کاربر می پذیرد و متعهد می شود که از چه ماشینی برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند و متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در هنگام استفاده از آن می باشد.

 • کاربر باید به هشدارهای پلیس فتا و سایر مراجع انتظامی، امنیتی و نظارتی دقت کند و به طور شخصی مسئول انجام یک معامله امن باشد.

 • کاربر می‌پذیرد که چه ماشینی تنها خدمات نرم‌افزاری است که ارائه مشاوره تجربی خودرو از شرکت به کاربر را از طریق وب سایت رسمی خود و یا مشاور در محل فراهم می‌کند.

 • قوانین و ضوابط مشروحه مندرج در این صفحه بنا به تغییر شرایط، درصورت لزوم، اصلاح، گسترش یا تعدیل خواهند شد. لذا کاربر موظف است به‌صورت دوره‌ای از این صفحه بازدید و از آخرین وضعیت قوانین، اطلاع حاصل کند.

 • مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربر که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام خدمات) و قوانین مدنی (ورود خسارت به خودرو شخص ثالث) و سایر قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و چه ماشینی هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و چه ماشینی می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه وی نسبت به احقاق حقوق قانونی خود به عمل آورد.

 • هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و شرکت حق غیر فعال نمودن حساب کاربری و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود از طریق مراجع ذیصلاح خواهد داشت.

 • حفظ و نگهداری رمز عبور ورود به سایت، علاوه بر شرکت بر عهده کاربر نیز می باشد. لذا برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، کاربر می‌بایست در حفظ و نگهداری آن کوشا باشد.

 • تمام اطلاعات، لوگو ها، تصاویر و همچنین طرح سایت متعلق به شرکت است و در صورت استفاده از محتوای نامبرده توسط کاربر بدون اجازه کتبی، شرکت حق غیر فعال نمودن حساب کاربری و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود از طریق مراجع ذیصلاح خواهد داشت.

 • کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از خدمات چه ماشینی به صورتی که به چه ماشینی یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند. در صورتی که کاربر نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات چه ماشینی در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نماید، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

 • کاربر می‌پذیرد که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل، تماس تلفنی و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند و می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شود و یا اطلاعات مقتضی، به موقع به وی نرسد.

 • شرکت ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، درصدی از هزینۀ خدمات کاسته یا درصدی از هزینۀ خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در وب سایت یا اپلیکیشن چه ماشینی اضافه ‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید شرکت بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر حق طرح هیچ گونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

 • کاربر می‌پذیرد که اجازه انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند؛ حتی اگر شرکت در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد؛ مگر اینکه شرکت به طور رسمی این اجازه را به کاربر داده باشد.

 • کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که شرکت در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از خدمات چه ماشینی قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

 • کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمات به وی داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که شرکت برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربر دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تأثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

 • مسئولیت تأمین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات چه ماشینی به عهدۀ کاربر است.

 • کاربر متعهد می‌شود پس از اتمام خدمات، هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از خدمات چه ماشینی کسب کرده‌ است را در اختیار هیچ شخص ثالثی قرار ندهد. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربر قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، شرکت مجاز به پیگیری حقوقی و قضائی موضوع خواهد بود.

 • کاربر مختار است قبل از آغاز ارائه خدمت در محل، خدمات را دریافت کرده یا آن را لغو کند. در این صورت تنها ملزم به پرداخت هزینه ایاب و ذهاب مشاور به محل مطابق با نرخ تعرفه های چه ماشینی که هنگام ثبت سفارش به اطلاع کاربر رسیده است می باشد.

 • هر خدمتی که کاربر از مشاور دریافت می کند باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین شرکت و کاربر در نظر گرفته شود.

 • خدمات چه ماشینی ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت چه ماشینی کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و چه ماشینی مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

 • در صورتی که از طریق حساب کاربری، شخص یا اشخاصی به غیر از کاربر از خدمات چه ماشینی استفاده نمایند، مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتبه و همچنین هر گونه مسئولیت قانونی ایشان متوجه کاربر صاحب حساب می‌باشد.

 • کاربر با خرید خدمات از چه ماشینی و واریز وجه، اقرار و اذعان می‌کند که وجه واریزی از کارت و حساب خویش و متعلق به وی باشد و به طور شخصی مسئول پاسخگویی به تبعات ناشی از آن، در صورت کشف خلاف واقع باشد. سایت چه ماشینی به طور کلی از این مطلب مبری است و نهایت همکاری را با مراجع قضایی و انتظامی در این زمینه معمول خواهد داشت.

 • چنانچه کاربری با ایجاد کاربری‌های مختلف بخواهد در قیمت بازار نوسان ایجاد کند، بدون هیچ تذکر قبلی، حساب کاربری وی مسدود خواهد شد.

 • هیچ یک از کاربران، حق کپی‌برداری و سوء­استفاده از محتوای تبلیغی اشخاص دیگر از قبیل استفاده غیرمجاز از تصاویر خودرو یا توضیحات و ترکیبات خاص آنها را به گونه‌ای که تشابه صد درصدی بین آنها وجود داشته باشد ندارد. درصورت مشاهده یا گزارش شاکی، نسبت به اصلاح یا حذف محتوا یا انسداد موقت و دائم حساب کاربری فرد سوءاستفاده‌کننده اقدام خواهد شد.

 • هر نوع توهین یا تهدید اشخاص یا اظهارنظرهای سیاسی و یا هرنوع عدم پایبندی به موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران یا استفاده از هر نوع محتوا که سبب وهن این سایت شود، مشمول حذف دائم کاربری و انتقال کاربر به لیست سیاه و ارجاع موضوع به مراجع قضایی خواهد بود.

 • انصراف از همکاری و تقاضای استرداد وجه، پس از انتخاب تعرفه و انجام عملیات پرداخت به هیچ وجه مورد پذیرش نیست و وجهی مسترد نمی‌گردد و واریز کننده وجه پس از واریز آن، حق خود را مبنی بر پیگیری حقوقی استرداد آن سلب و ساقط می‌کند.

 • آگهی‌کننده اقرار و اذعان می‌کند که شخصا مالک تصاویر و محتوای منتشره خود بوده و ضامن کشف خلاف واقع آن است. چه ماشینی نسبت به کشف خلاف واقع آن، هیچ مسئولیتی ندارد.

 

مشاوره در محل

 • چه ماشینی بدون انعقاد قرارداد کتبی مابین شرکت و کاربر با عنوان «قرارداد وکالت مشاوره تجربی خودرو»، هیچ گونه مسئولیتی را بابت ارائه مشاوره در محل بر عهده نمی گیرد.

 • کاربر می‌پذیرد خدمات چه ماشینی، تنها مشاوره تجربی خودرو است و متعهد می شود که از قرارداد دوجانبه ای که جهت ارائه خدمات مشاوره در محل بین شرکت و کاربر منعقد شده، هیچ گونه استفاده دیگری ننماید و هرگونه قرارداد یا مستنداتی که از طرف چه ماشینی یا مشاور در اختیار وی قرار می گیرد را در اختیار اشخاص ثالث اعم از اشخاص حقیقی، حقوقی، نهادها یا ارگان های خصوصی یا دولتی قرار ندهد.

 • کلیه قراردادها بدون مطابقت «کد گزارش مشاوره» مندرج در بند یکم از ماده چهارم قرارداد با شماره ثبت شده در وب سایت یا اپلیکیشن «چه ماشینی» متعلق به شرکت مشاور به آدرس Chemashini.com، فاقد اعتبار می باشند.

 • کلیه قراردادهای منعقده مابین شرکت و کاربر بر اساس موازین شرعی و قوانین جاری مملکتی تنظیم گردیده و بر اساس ماده 10 قانون مدنی قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد نافذ است و بر اساس ماده 190 قانون مدنی، کاربر با عنوان «موکل»، به شرکت با عنوان «وکیل»، بابت موضوع درج شده در قرارداد وکالت می دهد.

 • جهت استفاده از خدمات مشاوره در محل، کاربر متعهد می گردد در صورتی كه انجام فعالیت موضوع قرارداد توسط مشاور مستلزم مسافرت مشاور به شهری دیگر به غیر از شهر تهران باشد کليه هزينه های عزيمت به خدمت و اقامت و غذا و ساير مخارج در حد متعارف به طور کامل بر عهده کاربر می باشد.

 • تعهد شرکت در بررسی و تشخیص معایب خودروی موضوع قرارداد به عنوان مشاور و وکیل کاربر، تعهد به وسيله و در حد توانايی فنی و تجارب مشاور و تنها محدود به بند سوم از ماده چهارم قرارداد می باشد.

 • شرکت و مشاور نهايت مساعی خود را به منظور انجام وظیفه به کار خواهند بست و مسئولیتی ناشی از انجام یا عدم انجام معامله توسط کاربر را به عهده ندارند.

 • کاربر به شرط اسقاط کافه خيارات ولو خیار غبن هر چند فاحش یا افحش، اقدام به امضاء قرارداد مشاوره در محل نموده و حق مراجعه به شرکت را از خود سلب و اسقاط نمود.

 • بند سوم از ماده چهارم قرارداد مشاوره در محل، شامل سپرها، جلو پنجره، سینی پلاستیکی رادیاتور، رکاب، آینه ها و آسیب های احتمالی شاسی که از ناحیه کف خودرو بوجود آمده باشند، نیست.

 • از تاريخ انعقاد قرارداد، کليه توافقات شفاهی و غیر شفاهی قبلی به عمل آمده بين شرکت و کاربر درباره موضوع قرارداد ذکر شده از درجه اعتبار ساقط و به طور انحصار مفاد قرارداد کتبی در روابط فی مابين اعتبار دارد.

 • چنانچه در اثناء اجرای قرارداد اموال یا اسنادی از سوی هر یک از طرفین نزد طرف دیگر به امانت گذاشته شود، امانت گیرنده مکلف است که حداکثر ظرف 48 ساعت از تاریخ مطالبه، آنها را به امانت دهنده مسترد نموده و رسید کتبی دریافت نمايد.

 • در صورتی که در حین ارائه خدمات مشاوره در محل، مشاور نسبت به نقض تعهدات قانونی از سوی کاربر اطلاع پیدا کند، با استناد به خیار شرط، مجاز به فسخ قرارداد می باشد.

 • در صورتی که در حین ارائه خدمات مشاوره در محل، خودرویی که جهت بررسی از طرف کاربر به مشاور معرفی می گردد فاقد بیمه نامه معتبر شخص ثالث باشد، مشاور مجاز به فسخ بند هشتم از ماده چهارم قرارداد مشاوره می باشد.

 • مشاور به تکرار به کاربر اعلام نمود که قبل از انعقاد مبایعه نامه خرید یا فروش خودرو و قبل از پرداخت هرگونه وجهی، وضعیت سندی و اصالت اتاق و موتور خودرو را (شامل تعویض یا تکه برداری اتاق، تعویض موتور، غیر استاندارد بودن پلاکت اتاق و پرچ های آن، حک غیر استاندارد شماره اتاق، اصالت مدارک، شماره موتور، شماره شاسی و قطعات دست دوم (استوک)) از مراجع ذیصلاح مستقر در مراکز تعویض پلاک خودرو استعلام و اطمینان خاطر حاصل نماید، به ویژه در زمانی که خودرو به صورت اقساط مورد معامله قرار می گیرد و قرار است که سند خودرو در زمان آینده و پس از پرداخت کلیه ثمن خودرو از سوی فروشنده به نام خریدار منتقل شود.

 • شرکت مسئولیتی در قبال اصالت اتاق، تکه برداری از اتاق، موتور تعویضی، شماره موتور و شاسی، پلاکت بدنه و پرچ های آن و قطعات دست دوم (استوک) ندارد و لازم به ذکر است که بررسی این موارد و همچنین اصالت خودرو، مطابق قانون تنها در صلاحیت مراکز تعویض پلاک خودرو یا کارشناسان رسمی قوه قضائیه می باشد.

 • مشاور مسئولیت پاسخگویی به هر نوع ادعای اشخاص ثالث از قبیل ادعاهای مطروحه ناشی از تصادفات رانندگی، استفاده نامتعارف یا سوء استفاده از خودرو و غیره را از خود سلب و اسقاط نمود.

 • کاربر متعهد می شود که قبل از حضور مشاور در محل، شرایط آزمایش فنی و تست سواری خودرو را مهیا نماید. در غیر این صورت مشاور حق دارد که به صورت یکجانبه ارائه خدمات را فسخ نماید.

 • شرکت و کاربر توافق نمودند که کلیه مسئولیت ها و تعهدات از قبيل خدمات فنی و جانبی، فروش قطعات و لوازم يدكی، اصلاح، تعمير، ‌رفع نقص، همكاری كارشناسان و متخصصين سازنده و يا فروشنده ماشين آلات برای بهره برداری بهتر از مال موضوع قرارداد، با توافق و رضایت خریدار و فروشنده مشخص شده و با توجه به مراتب مذكور شرکت هيچ گونه تعهد مستقلی را به طور مستقیم یا غیر مستقیم در موارد تمثیلی ياد شده نخواهد داشت.            

 • کاربر متعهد می شود که از مفاد هر نوع قراردادی که با شرکت منعقد می نماید، در هیچ نوع رابطه یا معامله ای با اشخاص ثالث استفاده ننماید و چنانچه هر یک از تعهدات قراردادی خود را حتي بصورت جزئی نقض نمايد و يا کاشف به عمل آيد که بر خلاف قوانین موضوعه و مقررات جاری ایران و شرایط آمره و غیر آمره قراردادی، فعل يا ترک فعلی را مرتکب شده که موجب تضییع حق یا ورود خسارت به شرکت یا مشاور گردد، مکلف به جبران حق تضییع شده یا خسارت وارده به عنوان خسارت به شرکت یا مشاور می باشد. علاوه بر جبران حق تضییع شده یا خسارت وارده، مکلف به تأديه نیمی از ثمن خودرو موضوع قرارداد به عنوان خسارت به شرکت می باشد.

 • چنانچه کاربر در انجام هر یک از تعهدات قراردادی خود حتی بصورت جزئی تأخیر نماید مکلف به تأدیه روزانه مبلغ یک میلیون ریال به عنوان خسارت تأخیر در انجام تعهد به شرکت است.

 • تمام مندرجات قرارداد که شامل مشخصات عمومی خودرو بوده و در بند دوم از ماده چهارم قرارداد ذکر می گردد، بر اساس ادعای کاربر یا مالک یا فروشنده خودرو در محل تنظیم شده و شرکت یا مشاور مسئولیتی در خصوص صحت این اطلاعات ندارند. 

 • در بند چهارم از ماده چهارم قرارداد در صورتی که کیفیت روغن موتور نامطلوب بوده و نیاز به تعویض داشته باشد، بررسی «کمپرس موتور (بخار روغن)» و «تست دود» فاقد اعتبار می باشند.

 • تخمین کارکرد خودرو در بند نهم از ماده چهارم قرارداد، به روش تجربی شامل بررسی ساییدگی فرمان، دسته دنده، پدال ها، دستگیره درها، دسته راهنما و برف پاک کن، سر و صدای اتاق، مسائل استهلاکی و مصرفی و غیره بوده و شامل هیچ گونه ضمانت یا مسئولیتی برای مشاور یا شرکت نمی باشد.

 • در ماده ششم از بند چهارم قرارداد، تعداد کیسه های هوای ایمنی (ایربگ) با توجه به قابلیت رؤیت نشانه وجود آن ها بر روی خودرو، مشخص می شوند و به دلیل عدم امکان رؤیت کیسه هوای زانوی راننده، شامل وجود یا عدم وجود آن و همچنین شامل صحت عملکرد مطلوب تمام کیسه های هوای ایمنی نمی باشد.

 • کاربر با اطلاع از کسب نشان «نماد اعتماد الکترونیکی» که از طرف «وزارت صنعت، معدن و تجارت» به عنوان تأیید هویت شرکت به وی اعطا شده و با اذعان به توانایی فنی مشاور که از طرف شرکت تعیین و معرفی شده است، از طریق وب سایت یا اپلیکیشن «چه ماشینی» یا ثبت سفارش تلفنی از طریق اپراتور شرکت اقدام به درخواست مشاوره در محل و تنظیم قرارداد نموده است و قبل از ثبت سفارش از طریق وب سایت یا اپلیکیشن «چه ماشینی» یا ثبت سفارش تلفنی، مندرجات شرایط ثبت سفارش و تنظیم قرارداد را مطالعه نموده و موافقت خود را با آن به عنوان مفاد شرایط قرارداد مشاوره در محل مندرج در ماده سوم، اعلام می دارد.

 • کاربر با تنظیم قرارداد به منظور فروش خودرو، موافقت می نماید تا چه ماشینی جهت اجرای قرارداد و به منظور بازاریابی جهت فروش خودرو کاربر، شماره تماس وی را که با عنوان «تلفن همراه» در ماده یکم از قرارداد مذکور درج شده است، در صورت ضرورت در اختیار اشخاص ثالث قرار دهد.

 • مفاد بند دهم از ماده چهارم قرارداد، تنها در صورتی دارای اعتبار است که تمام بندهای ماده چهارم قرارداد بنا به درخواست کاربر مورد بررسی قرار گرفته باشند. در غیر این صورت، بند دهم از ماده چهارم قرارداد با فرض عدم نقص در سایر بندهای ماده چهارم تعیین شده و شامل نظر تجربی مشاور می باشد و شرکت یا مشاور هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهند داشت.

 • کاربر می پذیرد که در هنگام دریافت مشاوره در محل، مفاد بند دهم از ماده چهارم قرارداد را که شامل نظر تجربی مشاور در مورد ارزش روز مال موضوع قرارداد است را قبول داشته و حق اظهار نظر شخصی در این خصوص را نخواهد داشت.

 

هزینه ها و پرداخت

 • کاربر می‌پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که وی به شرکت می‌پردازد وجود ندارد.

 • کاربر می‌پذیرد هزینۀ خدمات از طرف شرکت مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ خدمات نمی‌تواند داشته باشد. بدیهی است از آنجایی که کاربر مجاز به عدم پذیرش هزینۀ اعلام شده از سوی شرکت است، در صورت قبول، متعهد به پرداخت آن می‌باشد و به همین منظور کاربر مذکور با قبول این شرایط و مقررات به شرکت اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبۀ شرکت را از محل اعتبار کاربری خود، اعطا می‌نماید.

 • پرداخت هزینۀ خدمات فقط از طریق روش‌هایی که توسط چه ماشینی مشخص می‌شود، می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری چه ماشینی، پرداخت اینترنتی، پرداخت از طریق کد USSD برای افزایش اعتبار و یا پرداخت نقدی به مشاور در محل.  

 • کاربر می‌پذیرد هزینۀ خدمات ارائه و اعلام شده از سوی شرکت، ممکن است بسته به ویژگی‌های خدمات ارائه شده از جمله نوع خدمات، زمان خدمات، مدت زمان تخمینی جهت انجام خدمات، مکان ارائه خدمات، تغییرات اعلام شده در حین خدمات و یا عوامل دیگر متغیر باشد. در هر صورت رقم اعلام شده از سوی شرکت بر اساس استانداردهای موجود و صلاحدید شرکت تعیین گردیده است و در صورت پذیرش، کاربر حق طرح هیچ گونه ادعا و اعتراضی در این خصوص نخواهد داشت.

 • کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ خدمات را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامۀ چه ماشینی جهت پرداخت آنلاین به وجود آید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامۀ چه ماشینی یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق نرم‌افزار فراهم نشود، کاربر همچنان موظف به پرداخت هزینۀ خدمات خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربر با مرکز تماس شرکت با روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که کاربر به هر دلیلی از جمله مشکلات نرم‌افزار پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ خدمات را از اعتبار کاربر در چه ماشینی کسر کند و در صورت عدم پرداخت حساب کاربری مسدود خواهد شد.

 • کاربر می‌پذیرد هیچ وقت درخواست مشاوره در چه ماشینی را ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات آن را داشته باشد. در صورتی که کاربر پس از ارسال درخواست خدمات و پذیرش درخواست توسط یک مشاور، در مکان یا زمان مشخص شده به عنوان محل ارائه خدمات حضور پیدا نکند، شرکت مجاز است بر اساس صلاحدید خود نسبت به ارائه مجدد خدمات یا مسدود نمودن حساب کاربری اقدام نماید.

 

موارد فنی

 • کاربر حق ندارد هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای چه ماشینی شامل دیکامپایل (Decompile)، مهندسی معکوس (Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

 • کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات چه ماشینی را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار چه ماشینی یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

 • کاربر حق ندارد نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کند.

 • هر نوع فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به سامانۀ چه ماشینی یا سامانه‌های مرتبط با آن، استفاده از هرنوع فناوری رایانه ای جهت مرور یا کپی خودکار صفحات و اطلاعات چه ماشینی، اقدام به دسترسی غیرمجاز، هک، تخریب، اخلال، انسداد یا ممانعت از دسترسی به دادهها یا سامانههای رایانهای و مخابراتی چه ماشینی و کاربران آن، یا تهدید به ارتکاب آن ولو آنکه به طور عملی منجر به حمله رایانهای نشود، موجب پیگرد قانونی است.

 

محتوای تولید شده توسط کاربر

 • شرکت ممکن است در شرایطی به کاربر اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و ...) که به این شکل ثبت شود، همچنان متعلق به کاربر خواهد بود، اما با ثبت آنها در سایت چه ماشینی، کاربر این حق را به چه ماشینی می‌دهد که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند.

 • شرکت مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.

 • شرکت در حد امکان از ویرایش یا حذف مطالب ارسالی کاربر خودداری خواهد کرد، مگر این که مطالب دارای کلمات رکیک، محتوای ضد اسلامی و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین جمهوری اسلامی باشد. محتوایی که دارای بار حقوقی باشد، ویرایش خواهد شد.

 • تولید هرگونه مطلبی که به حقوق دیگران تجاوز و هتک حرمت می کند، درج کلمات تهدید آمیز و توهین آمیز، افترا، مطالب مبتذل و مطالبی که باعث ترغیب به انجام رفتارهایی شامل اعمال مجرمانه شود یا به هر صورت ناقض حقوق شخصی یا اجتماعی افراد باشد، نقض حقوق معنوی مالکین وب‌سایت چه ماشینی یا هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب‌سایت به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، ممنوع می باشد و در صورت اطلاع شرکت یا شکایت ذیحق، شرکت مجاز است بر اساس صلاحدید خود نسبت به مسدود نمودن حساب کاربری، ارجاع موضوع به مراجع قانونی و یا طرح شکایت کیفری یا حقوقی علیه وی توسط تیم حقوقی چه ماشینی اقدام نماید.

 • بدیهی است استفاده از اطلاعات سایت با ذکر صریح عنوان چه ماشینی به عنوان منبع و قراردادن لینک به صفحه مورد نظر بر روی سایت برای مقاصد قانونی بلامانع است.

 • محتوای متنی به صورت فینگلیش و یا استفاده از حروف لاتین بدون اخطار قبلی حذف می گردد.

 • هر گونه باز نشر یا کپی اطلاعات آگهی از سایت چه ماشینی بدون اخذ مجوز کتبی از مدیر سایت که منجر به نقض حقوق آگهی کنندگان و اضرار مالی مدیران سایت شود، موجب پیگرد است و موکول به طرح شکایت کیفری و حقوقی از سوی شرکت یا اشخاص دیگر خواهد بود. همچنین استخراج اطلاعات تماس آگهی کنندگان و دعوت از آنها برای آگهی دادن در رسانه خویش، مشمول این بند است.

 

توافق از راه دور

 • کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

 • کاربر با عضویت در خدمات چه ماشینی، قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.

 

تصدیقات قراردادی

کاربر در کمال صحت عقل و اراده اقرار می‌نماید که واجد تمامی شرایط قانونی و قراردادی نسبت به استفاده از خدمات چه ماشینی به منظور انجام موضوع قرارداد بوده و کلیه اظهارات، اعلامات، تأییدیه‌ها، محتویات و مندرجات اسناد و مدارک ارائه شده و اطلاعات اعلامی به شرکت و هر آنچه که در آینده اعلام و ارائه می‌گردد، منطبق با واقع و حقیقت می‌باشد. در صورتی که به هر دلیل اعم از اعلام مراجع و اشخاص، خلاف اظهارات کاربران اعلام یا احراز گردد، شرکت دارای این حق می‌باشد که ضمن غیر فعال نمودن دائمی حساب کاربر خاطی و به جهت تخلف نامبرده از موارد فوق، مطالبۀ خسارت بنا بر صلاحدید شرکت از اعتبار ریالی کاربر نزد شرکت یا طرح دعاوی حقوقی یا کیفری نزد مراجع ذیصلاح، بلامانع می‌باشد.